چهارشنبه ٢٢ آبان ١٣٩٨

 

|

 

 
خدمات کنسولی
شرایط صدور روادید

وزارت امور خارجه و نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور دراجراي سياست کلي دولت جمهوري اسلامي ايران و مقررات مربوطه آماده ارائه خدمات جهت مسافرت اتباع کشورهاي خارجي به ايران مي‌باشند.

نکات لازم براي اخذ رواديد (ويزا)

-         اتباع كليه كشورهائي که داراي گذرنامه و اجازه اقامت معتبر در کشور محل اقامت مي باشند، مي توانند پس از ارائه مدارک لازم و اخذ رواديد به ايران مسافرت کنند.

-         اتباع کليه کشورها که داراي گذرنامه معتبر مي باشند مي توانند براي مسافرت به مناطق اقتصادي آزاد کيش، قشم و چهار بهار رواديد 14 روزه را در مبادي ورودي مناطق مذکور اخذ نمايند.

-         اتباع  خارجی زير 18 سال جهت اخذ روادید نياز به ارائه اجازه نامه کتبي پدر که به تأييد نوتاری پابلیک (محاضر رسمی محلی) رسيده باشد، دارند.

-         اتباع خارجي پس از ورود به مناطق آزاد در صورتي که قصد مسافرت به ساير نقاط کشور را داشته باشند مي توانند به نمايندگي وزارت امور خارجه مستقر در همان منطقه مراجعه و طبق مقررات رواديد لازم را دريافت نمايند.

-         متقاضيان براي ورود يه ساير مناطق آزاد که فاقد مبادي مستقيم ورودي هوائي، دريائي و يا زميني مي‌باشند مي بايست از طريق يکي از نمايندگي هاي جمهوري اسلامي ايران در خارج از کشور رواديد مورد نياز را دريافت نمايند.

-         ايرانياني که ترک تابعيت ننمودن اند (داراي شناسنامه و گذرنامه ايراني مي باشند) و در ضمن داراي گذرنامه خارجی و يا مدرک مسافرتی پناهندگي می باشند نمي توانند با مدارک مذکور به ايران مسافرت نمايند، اينگونه افراد مي بايست گذرنامه جديد دريافت کرده و با گذرنامه ايراني به کشور مسافرت نمايند.

-         صدور رواديد براي اتباع کليه کشورها باستثناء فلسطين اشغالي (اسرائيل) براساس مقررات بلامانع است.

-         درصورت رد درخواست رواديد بهر دليل  وجه پرداخت شده مسترد نمي گردد.

به لحاظ متفاوت بودن مدارک مورد لزوم براي انواع مختلف رواديد، جهت اطلاع دقيق تر به قسمت مربوطه مراجعه شود.